Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Kosmetyki Sanoflore cz.1 – historia i filozofia firmy

  Data:
  29 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Kategorie:
  Kosmetyki naturalne
  Tagi:

  Historia zaczyna się w 1972 roku. Znajdujemy się na południowych wzgórzach Vercors. Obszar ten wyznacza granicę klimatyczną kraju, która oddziela północ od południa Francji, dlatego w regionie tym występuje wiele gatunków roślin. To stąd wywodzi się marka Sanoflore, która podjęła się zdrowego, odpowiedzialnego i ekologicznego rolnictwa. To tutaj znajduje się ogród botaniczny, farma eksperymentalna i laboratorium badań. To tutaj powstały ekspertyzy i przekonania.

  Kosmetyki w 100% Bio. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikat Bio, odrzucając wszystkie kontrowersyjne składniki.


  Kosmetyki wyrażające poparcie dla Bio, które wspierają bioróżnorodność i lokalne rolnictwo.

  W 2009 roku Sanoflore otrzymało miano marki biosolidarnej, ponieważ zaopatrujemy się w surowce aromatyczne i lecznicze u lokalnych producentów. Kosmetyki ekologiczne skierowane ku przyszłości, w której Bio, a w szczególności olejki eteryczne, stanowią nowe pole do badań, aby konkurować z chemią tradycyjną. Każdego roku z ogrodu wybierane są te gatunki, które zawierają w sobie sekret kosmetyków jutra. Kosmetyki bardziej prawdziwe, trwalsze i odpowiedzialne, bliższe kobietom i ich oczekiwaniom, zarówno kosmetycznym jak i etycznym.

  Znalezienie szczęśliwego wybrańca, którego właściwości (przeciwstarzeniowe, kojące, nawilżające) zapewnią powstanie nowego produktu nie jest łatwe.

  Granat, cyprys, nieszputka, lawenda biała… Centrum badań jest nasycone aromatami. Nie ma tutaj sztucznego świata, jest za to stonce Vercors na tle niebieskich masywów górskich. Ogród botaniczny zawiera żywą kolekcję 350 aromatycznych i leczniczych roślin. Obserwowane przez co najmniej rok najbardziej obiecujące rośliny są przedmiotem pierwszych testów destylacji w laboratorium. Odmiany, które sprawdziły się w ogrodzie, hodowane są na większą skalę na eksperymentalnej farmie o powierzchni 12 hektarów.

  Badania prowadzane są w rytmie zbiorów o poszanowaniu środowiska naturalnego. Cecha Sanoflore to cierpliwość…, cierpliwość… i jeszcze raz cierpliwość – potrzeba od 2 do 3 lat dokładnej obserwacji i pielęgnacji, aby rośliny uzyskały odpowiednią dojrzałość. Wybrane zostaną tylko najbardziej obiecujące olejki eteryczne, które będą następnie poddane testom i analizom przez naszych ekspertów.

  W każdym olejku eterycznym znajduje się wyjątkowa moc. Opanowanie tej mocy, odkrycie nowych składników, otwarcie nowej dziedziny ich zastosowania – to właśnie stanowi motywację dociekliwych naukowców w białych fartuchach. Każdy olejek eteryczny ma własną tożsamość i zawiera średnio od 50 do 200 cząsteczek. Zachodzące między nimi subtelne interakcje wyzwalają moc olejków eterycznych.

  Olejki eteryczne o silnym działaniu są dawkowane z dużą ostrożnością, aby zapewnić optymalną skuteczność i tolerancję. Ta unikalna wiedza umożliwia zawarcie w naszych recepturach właściwej dawki olejku eterycznego zapewniającej skuteczność oraz pielęgnację skóry wrażliwej. Aby w pełni udowodnić ujarzmienie natury, naukowcy z Sanoflore przeprowadzają coraz więcej testów klinicznych pod kontrolą dermatologiczną. Ostrożności nigdy za wiele!

  Surowce pochodzą od stałego partnera SICA Bioplantes, organizacji zrzeszającej 45 małych producentów Bio z Vercors, stanowią potwierdzenie bio-solidarności. Jest to wyraz wymiany opartej na zrównoważonym handlu „północ-północ” w rolnictwie ekologicznym.

  100% naszych formuł jest:

  • Bez parabenów
  • Bez eteru glikolu
  • Bez sztucznych barwników
  • Bez soli aluminium
  • Bez oleju mineralnego
  • Bez chemicznych filtrów przeciwsłonecznych bez organizmów modyfikowanych genetycznie

  Marka Sanoflore zapewnia idealną transparentność od dokładnego wskazania pochodzenia wszystkich surowców Bio, aż do producenta.

  Wspiera bioróżnorodność poprzez hodowanie odmian roślin zapomnianych, promocję różnorodności u dostawców olejków eterycznych oraz wspieranie różnych projektów rolnictwa lokalnego. 100%  produktów jest opracowywanych zgodnie z kartą zobowiązań Cosmebio. Przyznano im również niezależne certyfikaty.

  Firma kontynuuje badania dotyczące optymalizacji opakowań ekologicznych: zmniejszenie wagi i objętości, pierwszeństwo dla materiałów z recyklingu i poddawanych recyklingowi, zwiększanie ilości papieru i kartonów certyfikowanych przez FSC (pochodzących z lasów o zrównoważonej gospodarce).


  Jeden komentarz do artykułu “Kosmetyki Sanoflore cz.1 – historia i filozofia firmy”

  1. nie wiedziałam, że ta firma jest juz tak długo na rynku – gratulacje!

  Skomentuj