Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Składniki kosmetyków naturalnych

  Data:
  27 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Kategorie:
  Ciekawostki
  Tagi:

  Skóra to wizytówka zarówno zdrowia jak i piękna. Naszym zadaniem jest odpowiednia pielęgnacja i wspomaganie naturalnego piękna. Niestety narażona jest na działanie niekorzystnych czynników środowiska oraz tych zawartych w kosmetykach. Odwdzięcza się nam matowym, szarym kolorytem co nie prezentuje się najlepiej. Ratunkiem dla zmęczonej i nieco zniszczonej cery są produkty pochodzenia naturalnego. Nazywane inaczej biokosmetykami, kosmetykami biologicznymi, ekologicznymi czy też naturalnymi. Oczywiście zaraz po modzie na produkty naturalne przyszedł czas na kosmetyki pseudo biologiczne. Nie wszystkie kosmetyki są tak naturalne jak zapewniają to producenci. Jeśli kosmetyk ma spełniać warunki produktu naturalnego, musi zostać oznaczony specjalnym certyfikatem i posiadać specjalne atesty. Na świecie istnieją specjalne organizacje zajmujące się klasyfikowaniem kosmetyków oznaczanych mianem naturalnych.

  Produkty certyfikowane powinny spełniać odpowiednie wymogi, takie jak:

  • Nie testowanie na zwierzętach
  • Produkt roślinny i mineralny
  • Produkowany bez użycia surowców z roślin modyfikowanych genetycznie czy martwych zwierząt
  • Nie powinien zawierać syntetycznych konserwantów (jeśli zostaną zastosowane na opakowaniu powinna znajdować się stosowna informacja)
  • Kosmetyk musi być przebadany dermatologicznie · Wymagane jest ekologiczne opakowanie.

  Oto kilka składników i substancji, które zalicza się do zwyczajowych komponentów kosmetyków naturalnych:

  Krzem – usunie z organizmu toksyny i poprawi kondycję tkanki łącznej. Dzięki niemu skóra przedwcześnie się nie starzeje. Wszelkie podrażnienia i stany zapalne zostają usunięte. Kosmetyki krzemowe często wykorzystuje się podczas leczenie schorzeń skóry i trądziku różowatego.

  Czarne błoto – wydobywane jest z Morza Martwego. Ma wysoką zawartość minerałów, dzięki czemu łagodzi podrażnienia, oczyszcza i wygładza skórę. Odpowiednie podczas leczenia trądziku i łuszczycy. Sól do kąpieli z zawartością czarnego błota zawiera aż 26 minerałów z Morza Martwego. Stosowana jest do kąpieli pielęgnacyjno-relaksacyjnych oraz leczniczych.

  Drzewo herbaciane. Olejek, który otrzymuje się z drzewa herbacianego jest skutecznym środkiem antyseptycznym. Posiada właściwości przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne.

  Olejek pichtowy pozyskiwany jest z jodły syberyjskiej. Jego działanie wspomaga leczenie łuszczycy, opryszczki, trądziku, łojotokowego zapalenia skóry, opóźnia starzenie się tkanek. Łagodzi układ pokarmowy oraz oddechowy.

  Olejek rokitnikowy ma działanie łagodzące, relaksujące i przeciwzapalne. Bardzo dobrze działa na włosy wzmacniając je oraz hamując ich wypadanie. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, uzupełnia naszą dietę. Sole mineralne i witaminy stają się łatwiej przyswajalne.

  Substancje zapachowe identyfikowane są z wieloma przypadkami reakcji alergicznych. Jeśli są syntetyczne to w połączeniu z produktami kosmetycznymi mogą doprowadzić do powstania alergii. Jednak w przypadku kosmetyków naturalnych, produkty syntetyczne zastąpione są olejkami eterycznymi.

  Konserwanty. Producenci kosmetyków ekologicznych preferują naturalne metody konserwacji. Ważna jest odpowiednia selekcja czystych surowców. Użyte zostaną olejki eteryczne, witaminy, odpowiednie pH oraz zostanie zastosowany równie ważny sposób pakowania i przechowywania.

  Kiedy wybierać kosmetyki naturalne? Zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy alergikami a nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Kosmetyki należy wybierać mądrze i zwracać szczególną uwagę na ich skład. Bardzo ważnym elementem są także oznaczenia odnośnie produktu certyfikowanego. O tym jakich oznaczeń należy szukać przeczytasz tutaj.


  Jeden komentarz do artykułu “Składniki kosmetyków naturalnych”

  1. Mam pytanie dotyczące linii pure&natural z firmy Nivea, czy posiada ona taki certyfikat?

  Skomentuj