Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.

Wpisy z Czerwiec, 2011

 • Kosmetyki Sanoflore cz.1 – historia i filozofia firmy

  Data:
  29 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  1 komentarz
  Kategorie:
  Kosmetyki naturalne
  Tagi:

  Historia zaczyna się w 1972 roku. Znajdujemy się na południowych wzgórzach Vercors. Obszar ten wyznacza granicę klimatyczną kraju, która oddziela północ od południa Francji, dlatego w regionie tym występuje wiele gatunków roślin. To stąd wywodzi się marka Sanoflore, która podjęła się zdrowego, odpowiedzialnego i ekologicznego rolnictwa. To tutaj znajduje się ogród botaniczny, farma eksperymentalna i laboratorium badań. To tutaj powstały ekspertyzy i przekonania.

  Kosmetyki w 100% Bio. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikat Bio, odrzucając wszystkie kontrowersyjne składniki.


  Kosmetyki wyrażające poparcie dla Bio, które wspierają bioróżnorodność i lokalne rolnictwo.

  W 2009 roku Sanoflore otrzymało miano marki biosolidarnej, ponieważ zaopatrujemy się w surowce aromatyczne i lecznicze u lokalnych producentów. Kosmetyki ekologiczne skierowane ku przyszłości, w której Bio, a w szczególności olejki eteryczne, stanowią nowe pole do badań, aby konkurować z chemią tradycyjną. Każdego roku z ogrodu wybierane są te gatunki, które zawierają w sobie sekret kosmetyków jutra. Kosmetyki bardziej prawdziwe, trwalsze i odpowiedzialne, bliższe kobietom i ich oczekiwaniom, zarówno kosmetycznym jak i etycznym.

  Znalezienie szczęśliwego wybrańca, którego właściwości (przeciwstarzeniowe, kojące, nawilżające) zapewnią powstanie nowego produktu nie jest łatwe. Czytaj więcej »

 • Kosmetyki z Morza Martwego

  Data:
  29 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  6 komentarzy
  Kategorie:
  Kosmetyki naturalne
  Tagi:

  Morze Martwe jest  najniżej położonym miejscem na kuli ziemskiej. Skarbnica minerałów, nazywanych „pierwiastkami życia”. Morze jest nieskażone wpływami  cywilizacji. Stało się inspirację dla kosmetologów zarówno w kategorii urody, jak i również w leczeniu chorób skóry.

  Upiększające oraz relaksujące właściwości Morza Martwego doceniała już w starożytności sama Kleopatra. Sól z Morza Martwego działające niczym peeling, jest produktem naturalnym. Pozyskuje się go przez odparowanie wody morskiej. Błoto to nic innego jak muł pochodzenia roślinnego, który posiada niesamowite właściwości kosmetyczne.
  Czytaj więcej »

 • Składniki kosmetyków naturalnych

  Data:
  27 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  1 komentarz
  Kategorie:
  Ciekawostki
  Tagi:

  Skóra to wizytówka zarówno zdrowia jak i piękna. Naszym zadaniem jest odpowiednia pielęgnacja i wspomaganie naturalnego piękna. Niestety narażona jest na działanie niekorzystnych czynników środowiska oraz tych zawartych w kosmetykach. Odwdzięcza się nam matowym, szarym kolorytem co nie prezentuje się najlepiej. Ratunkiem dla zmęczonej i nieco zniszczonej cery są produkty pochodzenia naturalnego. Nazywane inaczej biokosmetykami, kosmetykami biologicznymi, ekologicznymi czy też naturalnymi. Oczywiście zaraz po modzie na produkty naturalne przyszedł czas na kosmetyki pseudo biologiczne. Nie wszystkie kosmetyki są tak naturalne jak zapewniają to producenci. Jeśli kosmetyk ma spełniać warunki produktu naturalnego, musi zostać oznaczony specjalnym certyfikatem i posiadać specjalne atesty. Na świecie istnieją specjalne organizacje zajmujące się klasyfikowaniem kosmetyków oznaczanych mianem naturalnych.

  Produkty certyfikowane powinny spełniać odpowiednie wymogi, takie jak:

  • Nie testowanie na zwierzętach
  • Produkt roślinny i mineralny
  • Produkowany bez użycia surowców z roślin modyfikowanych genetycznie czy martwych zwierząt
  • Nie powinien zawierać syntetycznych konserwantów (jeśli zostaną zastosowane na opakowaniu powinna znajdować się stosowna informacja)
  • Kosmetyk musi być przebadany dermatologicznie · Wymagane jest ekologiczne opakowanie.

  Oto kilka składników i substancji, które zalicza się do zwyczajowych komponentów kosmetyków naturalnych: Czytaj więcej »

 • Naturalne farby do włosów Color&Soin

  Data:
  6 czerwca 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  1 komentarz
  Kategorie:
  Nowości
  Tagi:

  Chemia i zanieczyszczenia to część „środowiska”, z którą nieustannie musimy się borykać. Dlatego też wszystko co naturalne tak bardzo nas przyciąga. Jemy produkty spożywcze prosto od rolnika, stosujemy kosmetyki na bazie naturalnych wyciągów ale czy możemy naturalnie farbować włosy?  Teraz już tak! A wszystko to dzięki nowym farbom dostępnych w aptekach.

  Sztuka farbowania włosów liczy trzy tysiące lat i sięga czasów faraonów W ostatnich latach koloryzacja włosów stała się jednym z najczęściej stosowanych zabiegów kosmetycznych u kobiet. W Europie farby do włosów stosuje ponad 60 proc. kobiet, od sześciu do ośmiu razy w roku. To ponad 200 milionów klientów co 60 dni. Coraz częściej sięgają po nie również mężczyźni, a także osoby młode chcące uatrakcyjnić swój wygląd. Czytaj więcej »