Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.

Wpisy z Luty, 2011

 • Czy kosmetyki naturalne są skuteczne?

  Data:
  27 lutego 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  1 komentarz
  Kategorie:
  Ciekawostki
  Tagi:

   

  Bardzo duże są różnice pomiędzy kosmetykami naturalnymi a produktami konwencjonalnymi pochodzącymi z przemysłu chemicznego.

  Kosmetyki naturalne powstają w zgodzie z poszanowaniem środowiska, z roślinnych składników uzyskiwanych z ekologicznych upraw. Proces taki nazywamy „zieloną chemią”. Nasuwa się pytanie – czy kosmetyki naturalne pielęgnują skórę mniej efektywnie niż te chemiczne i konwencjonalne?

  Zdecydowanie TAK.

  Produkty naturalne są bogactwem substancji aktywnych. Powszechnie wiadomo, że to właśnie za sprawą substancji aktywnych nasza skóra jest jędrna, gładka, elastyczna i utrzymuje promienność. Kosmetyki organiczne zawierają co najmniej 70% substancji aktywnych, które to w produktach konwencjonalnych zajmują zaledwie od 0,5% do 5%.

  Produkt naturalny ma działanie wszechstronne. Substancje aktywne odnajdujemy w koktajlach składników roślinnych – olejach i ekstraktach. Te dostarczają skórze minerałów, witamin i pozostałych cennych składników. Standardowe produkty powszechnie dostępne w drogeriach za niewielką cenę zawierają mieszanki substancji aktywnych z produktami obojętnymi dla skóry. Do takich zaliczamy wazelinę, oleje mineralne czy odmineralizowaną wodę.

  Skuteczność tych dwóch rodzajów kosmetyków o których mowa bada się w ten sam sposób poprzez metody In vivo oraz In vitro. Korzystny wpływ komponentów roślinnych jest udokumentowany i kontrolowany. Czytaj więcej »

 • Miód – złoty napój zdrowia i młodości

  Data:
  21 lutego 2011
  Dodał:
  Darish
  Dyskusja:
  brak komentarzy
  Kategorie:
  Ciekawostki
  Tagi:

  Słodki, złocisty, pachnący łąką i lasem miód to także ponad 70 różnych witamin, mikroelementów i enzymów pomagających zachować zdrowie. Jest wspaniałą odżywką dla osób zapracowanych, można go stosować w leczeniu wielu dolegliwości.

  Jeszcze w starożytności pszczoły nazywano boskimi stworzeniami. Otaczano je kultem, a dawne piękności kąpały się w mleku i miodzie, by zachować młodość i gładką cerę. Hipokrates, zwany ojcem medycyny, stosował około 150 leków na miodzie, powszechnie i skutecznie okładano nim rany, używano jako afrodyzjak. Eksperci od żywienia uważają, że miód powinien stać się składnikiem naszej codziennej diety, ponieważ jest wartościowym pokarmem łatwo przyswajalnym przez organizm, a także uniwersalnym produktem pomagającym zachować dobre samopoczucie. O miodzie należy pamiętać przez cały rok, a nie dopiero wtedy, kiedy chwyta nas ból gardła. Profilaktycznie trzeba go jeść codziennie po dwie duże łyżki (ok. 20 g), najlepiej rozpuszczony wieczorem w szklance przegotowanej letniej wody i wypity rano, jeszcze w łóżku. Efektem codziennego spożywania miodu jest wzmocnienie organizmu, co w okresie przesilenia wiosennego czy jesiennego jest bardzo ważne.

  Miód miodowi nierówny, dlatego należy wybrać odpowiedni dla siebie, w zależności od potrzeb zdrowotnych. Są dwa typy miodów: spadziowe i nektarowe, które z kolei dzielą się na jasne i ciemne. Nektarowych, czyli kwiatowych jest wiele odmian, np. akacjowy, koniczynowy, lipowy czy gryczany itd.

  Najbardziej się ceni miody typu spadziowego, które mają najwięcej ważnych dla zdrowia mikroelementów. Są one nazywane papieskimi, głównie takie jada papież. Powstają długo, ponieważ najpierw w ich produkcji biorą udział mszyce. Wysysają one sok z liści lub igieł. Przetworzony sok jest wydalany w postaci słodkiej kropelki, która spada z igły na igłę lub z liścia na liść (dlatego nazywana jest spadzią), aż zbiorą ją pszczoły i przerobią na miód.

  Miody jasne zawierają głównie witaminy i cukry proste, mają mało składników odżywczych. W ciemnych, oprócz witamin i cukrów Czytaj więcej »