Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Pat&Rub – najlepsze polskie kosmetyki ekologiczne?

  Data:
  25 stycznia 2011
  Dodał:
  Darish
  Kategorie:
  Marki kosmetyków
  Tagi:

  Marka Pat&Rub powstała z myślą o kobietach szukających kosmetyków ekologicznych, wytworzonych w 100% z naturalnych składników, pięknie pachnących, pochodzących z czystych surowców i doskonale wchłaniających się.

  Produkty Pat&Rub dostępne są w firmowym sklepie internetowym oraz w ogólnopolskiej sieci perfumeryjnej Sephora. Dzięki zaangażowaniu doskonałego technologa, pani Zuzanny Kalman, możemy cieszyć i napawać się naturą każdego dnia w domowym zaciszu.

  Pomysłodawczyniami i właścicielkami marki są Kinga Rusin i Magda Hajduk. Panie znają się od wielu lat, wymieniając się jednocześnie swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rynku kosmetycznego. Wraz z zaprzyjaźnionym technologiem stworzyły markę, którą uwielbiają setki kobiet.

  Celem producenta produktów czyli Magdy i ich konsumenta – Kingi, było stworzenie najlepszych eko kosmetyków na polskim rynku.  Główne założenie zostało z powodzeniem osiągnięte. Produkty powstają bez kompromisu, czyli bez parabenów, konserwantów, PEGów, pochodnych ropy naftowej i sztucznych zapachów.

  Marka ta zdobyła min. tytuł „Najlepsze dla Urody 2008” – miesięcznika Uroda, oraz tytuł „Best Buy 2009” miesięcznika InStyle.

  Z jakich produktów powstają kosmetyki Pat&Rub

  Do podstawowych surowców można zaliczyć masła roślinne, oleje tłoczone na zimno, naturalne wody kwiatowe, woski pszczele i roślinne, cukier, alkohole roślinne, olejki eteryczne,  biologicznie aktywne ekstrakty z roślin. Surowce są sprawdzone i certyfikowane. Stosowane oleje są nierafinowane i tłoczone na zimno dzięki czemu zachowują wszystkie swoje właściwości.

  Wszystkie surowce użyte do produkcji kosmetyków PAT&RUB zostały dopuszczone do produkcji kosmetyków ekologicznych przez międzynarodowe instytucje certyfikujące. Produkty są zaawansowane technologicznie, w 100% oparte na naturalnych surowcach – to inwestycja na czyste i dobre.

  Stosując produkty zauważamy widoczne odżywienie, nawilżenie. Skóra staje się napięta i nabiera ładnego odcienia. Jest to zarówno skuteczna jak i łagodna pielęgnacja naszego ciała oraz włosów. Aromaty wprost zachwycają a konsystencje urzekają nawet najbardziej wymagających klientów.

  Technologia użyta w opakowaniach

  Pat&Rub z rozsądkiem rozporządza każdym centymetrem wyprodukowanego  opakowania. Jeśli wymagane jest okrycie wierzchnie kosmetyku, wykorzystuje się degradowalne tuby, które można bezproblemowo wykorzystać w mieszkaniu do przechowywania drobiazgów. W Polsce recycling opakowań plastikowych jest słabo rozwinięty, dlatego tez  opakowania spełniają najwyższe standardy degradowalności.

  Firma, jak sama mówi o sobie w przypadku opakowań używa zasady 3R, czyli:

  Reduce – nie używa opakowań wierzchnich, czyli pudełek jeśli nie jest to konieczne.

  Reuse – produkty, które są niewielkich rozmiarów i wymagają wierzchniego opakowania, wkładane są w kartonowe tuby, które przydadzą się do przechowywania drobiazgów.

  Recycle – wszystkie opakowania nadają się do recyklingu, ale ponieważ w Polsce sprawa przetwarzania opakowań plastikowych nie jest dobrze rozwiązana, wybierane są takie tworzywa, które degradują się w przeciągu kilku lat.


  2 Komentarze do artykułu “Pat&Rub – najlepsze polskie kosmetyki ekologiczne?”

  1. Kinga Rusin mnie odstrasza w reklamach firmy. Nie lubie jej i naprawde nie zacheca do zakupu. Na szczescie produkty sa na tyle dobre, ze do raz uzytych mozna wracac. Za to duzy plus, inaczej nie utrzymali by sie na rynku. Dobrze ze nie wciskaja szitow tylko nieco lepsze ksometyki ;P chwała!!! heheheh

  2. wiele dobrego słyszałam o tych kosmetykach. Skłaniam się coraz bardziej do kupna. Duży plus za technologie użytą w opakowaniach!:)

  Skomentuj