Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Biokosmetyki Melvita

  Data:
  15 czerwca 2010
  Dodał:
  Darish
  Kategorie:
  Kosmetyki naturalne, Przeglądy
  Tagi:
  ,

  Francuska marka kosmetyków Melvita już ponad ćwierć wieku działa w dziedzinie kosmetyki organicznej, miodów ekologicznych i suplementów diety. Do Polski niestety nie zdążyła jeszcze dotrzeć, może zawita do nas za rok, może dwa a może jeszcze później. Pojawiła się natomiast u naszych bliskich sąsiadów, czyli w Czechach. Obecnie kosmetyki są dostępne jedynie w kilku czeskich sklepach internetowych.

  Ponad 25 lat temu w samym sercu natury, we francuskich Ardèche narodziła się firma kosmetyczna Melvita, której podstawową ideą było stworzenie firmy produkującej preparaty lecznicze i czysto naturalne. Ze względu na bliskość założyciela firmy, francuskiego biologa Bernarda Chevilliat do pszczelarstwa wybrano nazwę Melvita. Nazwa jest niczym innym niż hołdem oddanym pszczelarstwie. To było połączenie łacińskiego słowa miodu (MEL) i życia (vita).

  Dzisiaj Melvita to nie tylko skarby uli, to wyjątkowo szeroka gama produktów kosmetycznych w ekologicznej jakości. Jej produkty rodzą się z wielu stron naturalnych składników pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Kosmetyki Melvita zawierają ponad 600 naturalnych składników o udowodnionej skuteczności (produktów pszczelich, olei naturalnych, wody kwiatowe, olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe, itp.).

  Sukces marki Melvita opiera się na zasadach poszanowania środowiska i klientów. Firma obsługuje wiele organizacji ekologicznych, z którymi dzieli wspólne zasady i przekonania. Oprócz certyfikatów uznanych przez rząd francuski, np. ECOCERT COSMEBIO, firma posiada wiele certyfikatów jakości i pochodzenia organicznego w poszczególnych krajach.

  Melvita obecnie działa w 10 krajach i jej produkty stanowią jeden z najszerszych zakresów ekologicznych na świecie. Udział marki w rynku we wszystkich krajach stale się zwiększa.

  Malvita zamiast z oleju mineralnego woli korzystać w olei roślinnych. Dlaczego taki wybór? Skład oleju mineralnego nie ma związku z naszą skórę, natomiast oleje roślinne zapewniają elastyczność błon komórkowych i przepływ niezbędnych składników do ich prawidłowego funkcjonowania i regeneracji.

  Firma ogranicza użycie substancji szkodliwych dla naszego zdrowia i środowiska, takich jak parabeny, triclosan, sztuczne barwniki, filtry chemiczne, sole glinu i różne środki konserwujące. Poszczególne składniki podlegają bardzo ścisłej selekcji i kontroli. Wpływ esencji zawartych w produktach Malvita na człowieka i środowisko jest sprawdzany przy pomocy badań klinicznych a następnie testowany konsumenta konsumenta.

  Firma oferuje kilka linii kosmetyków dostosowanych do różnych potrzeb swoich klientów. Znajdziemy tam tradycyjne produkty do pielęgnacji ciała i skóry, oryginalne wody toaletowe i produkty do kąpieli.

  Melvita nie jest jednak firmą oferującą kosmetyki jedynie dla płci pięknej. Jedna z serii kosmetyków jest stworzona na potrzeby skóry mężczyzn. Żel do mycia twarzy, krem do golenia, balsam po goleniu, płyn przeciw starzeniu się skóry, żel pod oczy, roll-on dezodorant, żel pod prysznic to cała gama pielęgnacyjna stworzona specjalnie dla płci męskiej.

  Fakt, że wewnętrzne piękno Melvitu jest równie ważne jak piękno zewnętrzne, wcale nie stanowi problemu dla naszego portfela. Miejmy nadzieję, że biokosmetyki niedługo zawitają również do naszych sklepów.


  Skomentuj