Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Antyperspirant prosto z natury- Ałun

  Data:
  21 stycznia 2010
  Dodał:
  Darish
  Kategorie:
  Kosmetyki naturalne, Przeglądy
  Tagi:

  Czym jest ałun?

  Nazwa ałun pochodzi od łac. Alunit (alumen). Jest kruchy i łatwo rozpuszczalny w wodzie. Może zawierać domieszki manganu, amonu, żelaza i sodu. Minerał ten jest rozpowszechniony i dość pospolity. Jego roztwór ma odczyn kwasowy. Działa aseptycznie i ściągająco. W Polsce występuje w okolicach Międzyzdrojów, Sandomierza i  na Dolnym Śląsku.

  Ałun wykorzystywany jest przy produkcji nawozów potasowych, w przetwórstwie, w przemyśle papierniczym, chemicznym, farbiarskim, w kosmetyce. Znany był już czasach starożytnych. Dawniej minerał stosowano po goleniu, był używany do tamowania drobnych zacięć, krwawień, do konserwowania i uzdatniania wody. Dodatkowym atutem jest umiejętność usuwania symptomów opryszczki wargowej. Niektóre firmy kosmetyczne mają w ofercie ałun w postaci sztyftu, stosowany jest jako naturalny antyperspirant.

  Właściwości naturalnego antyperspirantu

  Antyperspirant ma właściwości hipoalergiczne, bakteriobójcze, ściągające, jest bezzapachowy i odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Nie zawiera środków konserwujących, barwników i alkoholu dzięki czemu nie wywołuje podrażnień. Stosowanie nie powoduje pozostawienia śladów na odzieży i skórze. W naturalny sposób zapobiega namnażaniu się bakterii i powstawaniu brzydkiego zapachu potu, dzięki wytworzeniu takiego otoczenia w którym mikroorganizmy i wszelkie bakterie nie mogą się rozmnażać. Jednocześnie minerał nie zakłóca normalnego wydzielania potu przez ciało, nie blokuje gruczołów potowych przez co jest zdrowszy niż zwykły dezodorant. Dzięki bezzapachowości może być stosowany równocześnie z perfumami. Nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

  Pozyskiwanie

  Owy kryształ jest produktem najwyższej jakości. Pozyskiwany jest w wyniku wielokrotnej krystalizacji w wodzie źródlanej. Dzięki temu otrzymujemy jednorodny produkt wysokiej czystości. Waga 60g kosztuje około 37złotych. Z powodu naturalnego sposobu pozyskiwania i obróbki ręcznej gramatura i wielkość kryształu może być nieco inna w porównaniu do tej umieszczonej na opakowaniu (+/- 15%). Produkt jest bardzo wydajny, gramatura podana wyżej wystarcza nawet na rok stosowania.

  Stosowanie

  Kryształ należy zwilżyć wodą i kilkakrotnie potrzeć nim dłonie, stopy bądź pachy w zależności od potrzeb. Moczenie pod bieżącą wodą może spowodować jego pęknięcie. Efekty działania ałunu mogą być zauważalne od razu lub dopiero po kilku użyciach.
  Po użyciu zaleca się pozostawienie go do wyschnięcia, mokry minerał nie powinien być przechowywany w zamknięciu. Ałun jest produktem naturalnym i przyjaznym dla otoczenia, jest całkowicie biodegradalny.


  2 Komentarze do artykułu “Antyperspirant prosto z natury- Ałun”

  1. […] stres (potliwość pach, dłoni). Jeżeli taki problem zaczyna się pojawiać warto zakupić specjalne sztyfty i kremy działające hamująco na wydzielanie potu. Dbanie o czystość i ładny zapach ciała […]

  2. […] zapachowych i konserwantów, czyli środków mogących wywołać podrażnienie, a nawet uczulenie. Naturalnym produktem jest deokryształ – ałun. Jest to siarczan glinowo-sodowy, półprzezroczysty minerał. Przed użyciem należy zwilżyć […]

  Skomentuj