Najlepsze kosmetyki naturalne

Najlepsze kosmetyki naturalne

Wszystko na temat kosmetyków naturalnych.
 • Pielęgnacja skóry tłustej

  Data:
  22 lipca 2009
  Dodał:
  Bartosz
  Kategorie:
  Ciekawostki

  Problem przetłuszczającej się skóry dotyczy wielu z nas. Przetłuszczona skóra z pewnością nie jest przyjemnym zjawiskiem i skutecznie obniża pewność siebie u wielu kobiet. Czy przetłuszczająca się cera sprawia, że makijaż Ci spływa, samoocena spada, a Ty czujesz się okropnie ? Na Twoje szczęście istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z przetłuszczoną skórą. Zastosuj je, a w krótkim czasie osiągniesz rewelacyjne efekty!

  1.       Myj twarz 2 razy dziennie. Najlepiej robić to rano i wieczorem. Myjąc twarz musisz pamiętać, że nie należy z tym przesadzać, ponieważ zbyt częste mycie skóry twarzy może ją wysuszyć oraz podrażnić.
  2.       Korzystaj z letniej wody. Gorąca oraz zimna woda mogą przynieść Ci niepożądane efekty. Gorąca woda może doprowadzić do popękania naczynek włoskowatych, a zimna może doprowadzić do skurczu.
  3.       Skorzystaj z porady dermatologa. Odpowiedni specjalista pomoże Ci dobrać najlepszy środek do oczyszczania Twojej skóry. Pamiętaj, że jeżeli ten środek zapewni Ci poprawę, stosuj go dalej, ponieważ w innym wypadku Twój problem powróci. Natomiast jeżeli środek nie przynosi zamierzonych rezultatów poproś swojego dermatologa o zaproponowanie innego. Nie każdy środek działa na każdego tak samo.
  4.       Unikaj mydła o wysokim pH, ponieważ takie mydło wysusza i podrażnia delikatną skórę twarzy.
  5.       Unikaj preparatów do makijażu, które zapychają pory i drażnią skórę.
  6.       Zwróć uwagę czy środki których używasz do pielęgnacji twarzy nie zawierają alkoholu, bądź substancji po których Twoja skóra jeszcze bardziej błyszczy.
  7.       Korzystaj z maseczek na twarz. Na rynku jest dostępna szeroka gama maseczek wspomagających regenerację skóry i zapewniających jej odpowiednią pielęgnację.
  8.       Raz w tygodniu korzystaj z maseczki glinianej, maseczka ta skutecznie odblokuje Twoje zapchane pory i zlikwiduje martwy naskórek.

  Przetłuszczająca skóra wydaje się być sporym problemem, lecz nie załamuj rąk. Poprzez odpowiednia pielęgnację swojej cery możesz ją doprowadzić do zamierzonego stanu i cieszyć się na powrót piękną, matową skórą twarzy.


  5 Komentarze do artykułu “Pielęgnacja skóry tłustej”

  1. [...] żółta to bogactwo żelaza. Zarówno nadaje się do cery tłustej, ale sprawdzi się również w przypadku cery normalnej. Glinka żółta ma właściwości [...]

  2. [...] przeznaczony do cery tłustej bądź mieszanej zaczyna się od peelingu typu gommage lub peelingu za pomocą kwasów owocowych [...]

  3. [...] bronić się sama przed szkodliwym działanie wiatru oraz niskiej temperatury. Dlatego też cera tłusta nie obliguje nas do stosowania specjalnych kremów do twarzy. Jeżeli słupek rtęci w termometrze [...]

  4. [...] jakiekolwiek specyfiki, bowiem nie wszystkie są „uniwersalne”. Innych substancji potrzebuje cera tłusta, innych mieszana, a jeszcze innych cera sucha. No właśnie, co trzeba wiedzieć o pielęgnacji tej [...]

  5. [...] Skin Matt, stanowi unikalne połączenie składników aktywnych, zapewniających skuteczną pielęgnację dla skóry tłustej i mieszanej. Kompleks Skin Matt zmniejsza wydzielanie sebum, zapewniając skuteczną kontrolę [...]

  Skomentuj